Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

2. Avrasya Hukuk Kurultayı

Azerbaycan Hukukşinaslar Konfederasyonu ve Türkiye Hukuk Platformu ortaklığı ile; Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, Uluslararası Hukukçular Birliği, Anayasa Hukukçuları Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Azerbaycan Respublikasının Vekiller Kollegiyası, Türkiye Azerbaycan Hukuk Platformu, TİKA, ASAN Gönüllüler, Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliği, İbn Haldun Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Türkiye’deki Azerbaycanlı İş Adamları Birliği’nin katkıları ile düzenlenen 2. Avrasya Hukuk Kurultayı 16-19 Aralık 2018 tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Boulevard Hotel’de gerçekleştirildi.

 

Yakın coğrafyada yaşayan, ortak mirasa sahip, aynı kültürel kodları taşıyan toplumları birbirine yakınlaştırmak amacıyla, ortak kültürel köklere sahip hukukçu ve akademisyenler Kurultay bağlamında bir araya geldiler. 26 farklı ülkeden yaklaşık 350 hukukçu katılımcı, ilişkilerin hem toplumsal hem de devletler düzeyinde geliştirilmesi, birbirlerinin mensup oldukları ülkelere ait hukuk sistemlerini tanıtarak ortak iş birliği kurmak adına 2 gün boyunca sempozyum ve çalıştaylarda karşılıklı tecrübe aktarımında bulundular.

Kurultayın katılımcıları, farklı ülkelerden meslektaşlarıyla ileriye dönük projeler gerçekleştirebileceği gibi düzenleyecekleri akademik toplantılara da birbirlerini davet ederek kurulan ilişkiler pekiştirmeye yönelik alışverişte bulundular. Böylece Avrasya coğrafyası içinde sosyal, kültürel ve hukuki bağlar güçlendirilecek, ilişkilerde yaşanabilecek hukuki ihtilafların çözümüne katkı sağlanacak bir birikim elde edildi.

Etkinlikle ilgili daha fazla bilgiye eurasialaw.org adresinden ulaşabilirsiniz.

2. Uluslararası Darbe ile Mücadele ve 15 Temmuz Sempozyumu

Türkiye Hukuk Platformu ve Uluslararası Hukukçular Birliği (UHUB) iş birliğiyle düzenlenen 2. Uluslararası Darbe ile Mücadele ve 15 Temmuz Sempozyumu, 16 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Sırasıyla Türkiye Hukuk Platformu Genel Sekreteri Ahmet Akcan, Uluslararası Hukukçular Birliği Genel Sekreteri Av. Necati Ceylan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün açılış konuşmalarıyla başlayan sempozyumda 6 oturum boyunca 25 konuşmacı Türkiye’nin darbe geçmişine ve 15 Temmuz darbe girişimine dair görüşlerini paylaştı.

Sempozyum programının ayrıntılara darbeler.org sitesinde, sempozyumla ilgili ayrıntılara haberimizde yer verilmektedir.

Darbeye Karşı Hukuk 15 Temmuz Paneli

15 Temmuz Darbe Girişiminin 1. yıl dönümü sebebiyle düzenlenen ”Darbeye Karşı Hukuk” etkinlikleri kapsamında 13 Temmuz 2017 tarihinde Panel düzenlendi.

Türkiye Hukuk Platformu Öncülüğünde İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, Uluslararası Hukukçular Birliği, Istanbul Center Of International ve  Hukukun Üstünlüğü Platformu katılımlarıyla panel gerçekleştirildi. Darbenin yargılanması ve darbe gecesi yaşananlar üzerine değerlendirmede bulunan sivil toplum örgütü başkanları, 15 Temmuz Darbe Girişiminin küresel çapta olduğu kanaatinde hemfikirdiler.

Uluslararası Hukuk Eğitim Programı

4 Temmuz-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Uluslararası Hukuk Eğitimi için hak  kazanan hukuk öğrencilerinden 25 kişilik ilk grup, programın yapılacağı  Washington’a yolcu edildi.

 

 

 

 

 

 

Referandum Kampanyası

Türkiye Hukuk Platformu olarak 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum hakkında
kamuoyunu bilgilendirmek ve akıllardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak amacıyla
“Hukukçular Referandumu Anlatıyor” adlı ülke çapında bir kampanya oluşturuldu.
Platform bünyesindeki alanında uzman hukukçular, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye genel-
inde oluşturulan çatı illerde kurulan çadırlarda halka neden “Evet” demeleri gerektiğini anlattı.
Kampanyanın bir diğer ayağı olan söyleşiler kısmında da 50’ye yakın ilde uzman kişiler ve şehrin ileri
gelenleriyle kültür merkezi ve salonlarda vatandaşın referanduma dair sorularını yanıtladı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.