Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Türkiye Hukuk Platformu’nun hukukçuları, 22 Mart Çarşamba günü Sakarya Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşarak, yeni anayasa paketinde yer alan değişiklikleri ve referandum sürecini konuştu.

Merkezi İstanbul’da olan ve hukukla ilgili 25 sivil toplum kuruluşunun hukukçularından oluşan Türkiye Hukuk Platformu, Sakarya’da referandum ve yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile ilgili bir söyleşi düzenledi.

Saat 13’te Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü Hukuk Fakültesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz amfisinde başlayan söyleşi, üniversitenin öğrencileri ile Sakarya halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Av. Ali Kasım Aksoy’un moderatörlüğünü yaptığı söyleşide, Yrd. Doç. Dr. Selman Öğüt ile Av. Fikret Özgül, katılımcılara yeni sistemin getirilerini ve değişiklikleri, maddelerle ilgili doğru bilinen yanlışları ve hükümet yetkilerini anlattı.

Sakaryalılar, konuşmacılara referandumla ilgili ayrıntılı sorular sorarak, yeni sistemle ilgili fikirlerini paylaştı.

Türkiye Hukuk Platformu’nun “Hukukçular Referandumu Anlatıyor!” başlığıyla ilkini Sakarya’da gerçekleştirdiği söyleşiler, 16 Nisan’a kadar 50’e yakın ilde düzenlenecek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.