Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Dünyada ve Türkiye'de Darbe Yargılamaları Kitabı

Hukukçular Derneği öncülüğünde Dünyada ve Türkiye’de Darbe Yargılamaları Uluslararası Sempozyumunu hayata geçirilerek darbelerin ülke demokrasilerine verdiği zararlarına dikkat çekilmiştir.

825 sayfalık Dünyada ve Türkiye’de Darbe Yargılamaları kitabında, sempozyumda paylaşılan İngilizce, İspanyolca ve Türkçe tebliğ metinleri (orijinal dillerinde ve Türkçe tercümeleriyle) yer almaktadır. Ayrıca kitabın sonunda bütün oturumların raporları, sonuç raporu ve akademik rapor da bulunmaktadır.

İslam Ceza Hukuku Kitabı

Uluslararası Hukukçular Birliği (UHUB) olarak İslam Ceza Hukuku projesini hayata geçirerek aynı zamanda geleceğe de bırakabilmek adına kitaplaştırdık. Bu yayınla İslam hukukunun gelişmesine katkı sağlayarak Müslüman ülkeler arasında iş birliğini artırmayı amaçladık.

2 ciltten oluşan bu kitapta Ceza Hukuku alanında 32 ülkenin katılımıyla Antalya’da 2015 yılında düzenlenen İslam Ceza Hukuku Sempozyumunun Arapça, İngilizce ve Türkçe metinleri yer almaktadır.

Referandum Kitaplığı

”Hukukçular Referandumu Anlatıyor” kampanya sürecinde kullanılan el kitapçığı değişiklik yapılacak maddeler hakkında soru-cevap şeklinde metinler bulunmaktadır.

 

 

 

Milletin Davası 15 Temmuz Davaları 1 - İstanbul Darbe Ana Davası

İki kitap halinde hazırlanan Milletin Davası 15 Temmuz Davaları kitabının birinci cildi “İstanbul Darbe Ana Davası”nı kapsamaktadır.

Av. Yasin Şamlı’nın editörlüğünde hazırlanan eserde askeri darbenin tanımı yapılarak Türk siyasi tarihinin tanıklık ettiği 27 Mayıs 1960 Darbesi, 12 Mart 1971 Muhtırası, 12 Eylül 1980 Darbesi, 28 Şubat 1997 Postmodern Darbesi ve 27 Nisan 2007 E-Muhtıra hakkında ayrıntılı bilgilere yer veriliyor.

15 Temmuz Darbe Teşebbüsüne ayrılan eserin ikinci bölümünde FETÖ’nün kuruluşu ve yapılanmasına kadar birçok özelliğiyle ilgili ayrıntılar yer almaktadır.

Üçüncü bölümde 15 Temmuz Darbe Teşebbüsünün yurt genelindeki ve İstanbul’daki icra hareketleri ayrıntılı olarak ele alınmakta. Sanıkların hukuki durumları ve haklarındaki delillere ayrılan çalışmanın son bölümünde ayrıca 13 sanıkla ilgili değerlendirmelere yer verilmektedir.

Milletin Davası 15 Temmuz Davaları 1-2, Türkiye Hukuk Platformu ve Uluslararası Hukukçular Birliği iş birliğiyle 16 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda düzenlenen 2. Uluslararası Darbe ile Mücadele ve 15 Temmuz Sempozyumunda tüm katılımcılara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Milletin Davası 15 Temmuz Davaları 2 - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Davası

Av. Yasin Şamlı editörlüğünde hazırlanan Milletin Davası 15 Temmuz Davaları kitabı iki ciltten oluşmakta; ikinci ciltte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Davasının ayrıntılarına yer verilmektedir.

Üç ana bölümden oluşan eserin ilk bölümünde dünya siyasi tarihindeki darbeler de dahil olmak üzere Türk siyasi tarihine damgasını vuran 27 Mayıs 1960 Darbesi, 12 Mart 1971 Muhtırası, 12 Eylül 1980 Darbesi, 28 Şubat 1997 Postmodern Darbesi, 27 Nisan 2007 E-Muhtıra ve 15 Temmuz 2016 Darbe girişimi sırasıyla ele alınıyor.

15 Temmuz Darbe Teşebbüsü ve Emperyalist Güçler başlığını taşıyan ikinci bölümde FETÖ’nün kuruluşu ve yapılanması hakkında bilgi verilirken FETÖ/PYD silahlı terör örgütünün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki yapılanması derinlemesine inceleniyor.

Eserin üçüncü ve son bölümünde on beş sanığın hukuki durumları ve haklarındaki deliller ele alınmaktadır.

Milletin Davası 15 Temmuz Davaları 1-2, Türkiye Hukuk Platformu ve Uluslararası Hukukçular Birliği iş birliğiyle 16 Temmuz 2018 tarihinde İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda düzenlenen 2. Uluslararası Darbe ile Mücadele ve 15 Temmuz Sempozyumunda tüm katılımcılara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.