Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Türkiye’nin Demokrasi Serüveni ve Yeni Anayasa Paneli, 28 Şubat 2024 tarihinde TÜGVA tarafından Türkiye Hukuk Platformu ile Hukukçu Akademisyenler Derneği iş birliğinde gerçekleştirildi. T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü destekleriyle TÜGVA Genel Merkezinde düzenlenen ve iki oturum hâlinde yapılan panelde 28 Şubat 1997 ve sonrasında yaşanan süreç ile yeni Anayasa çalışmaları üzerine konuşmalar yapıldı. Etkinliğe özellikle kadınlar ve gençlerin katılımı yoğundu.

Panelin açılış konuşmaları sırasıyla, TÜGVA Genel Başkanı Av. Tuba Arslan, Türkiye Hukuk Platformu Genel Sekreteri Av. Ahmet Akcan ve TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci tarafından gerçekleştirildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Av. Bülent Turan’ın odak konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte Turan, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yeni Sivil Anayasa” başlıklı bir konuşma yaptı.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu BaşkanıProf. Dr. Faruk Bilir’in oturum başkanlığını üstlendiği ilk oturumda Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Av. Levent Bülbül “Demokratik Anayasa Yapımı”, Adalet ve Kalkınma Partisi Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan “1982 Anayasası Değişiklikleri” ve Hukukçu Kadınlar Derneği Başkanı Av. Figen Şaştım “28 Şubat Sürecinde Bir Simge Olarak Başörtüsü” başlıklı sunum gerçekleştirdi.

Uluslararası Hukukçular Birliği Genel Sekreteri Av. Necati Ceylan’ın oturum başkanlığını yürüttüğü panelin ikinci ve oturumunda Gazeteci Murat Özer “28 Şubat’ta Basının Rolü”, İstanbul 2 Nolu Baro Başkanı Av. Yasin Şamlı “28 Şubat Yargılamaları” başlıklı konuşmalarını gerçekleştirdi.TÜGVA Genel Başkanı Av. Arslan da son oturumda görüşlerini katılımcılarla paylaştı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.